Obojętnie kim jesteś w życiu i czym się zajmujesz - najpierw musisz być silny!

Świat odważników kulowych to:

 • Świat, który zmienia brak kondycji w rewelacyjne fizyczne możliwości,
 • Świat, który da Ci ogromną siłę i pewność siebie
 • Świat, który z chłopców tworzy prawdziwych mężczyzn, a z kobiet waleczne wojowniczki, udowadniając przy tym, że siła jest kobietą, a trening na wolnych ciężarach nie zrobi z Ciebie NRD-owskiej pływaczki.
 • Świat, który uczy Cię świadomości własnego ciała opierając się przy tym o trzy kluczowe wartości : Lojalność, Honor i Szacunek.

Zobacz przykładową migawkę z treningu mieszanego (Kobieta, mężczyźni, młody chłopak)

http://ironbomb.pl/pliki/ironbomb_promo1.mp4

Zobacz inne migawki treningowe http://ironbomb.pl/galeria

Trening kettlebell:

 • Rozwija wszechstronnie siłę
 • Wyrabia mobilność
 • Wzmacnia wytrzymałość
 • Znacznie poprawia kondycję
 • Szybko redukuje tłuszcz
 • Utrzymuje zdrowie na lata
 • Wzmacnia serce
 • Rzeźbi i prostuje sylwetkę
 • Dodaje pewności siebie
 • Daje radość i satysfakcje

Czym jest kettlebell?

Kettlebell to odważnik kulowy wynaleziony w XVIII wieku w Rosji. Był wykorzystywany w treningu wojskowym w rosyjskiej armii. Odważnik wygląda jak kula armatnia z przyspawaną rączką. Powoduje to przeniesienie środka ciężkości inaczej niż w tradycyjnych obciążeniach typu sztanga czy hantle. Zmusza to osobę trenującą do panowania nad odważnikiem zmuszając ciało do spinania wielu mięśni w całym ciele. Kettle nie powodują przyrostu masy mięśniowej, a uczą nasz cały organizm wielkiej siły!

Specjalizacja

Wiele grup "zawodowych" znajduje w kettlach coś dla siebie. Trenujemy ze zawodową strażą pożarną w Opolu, gdzie siła i kondycja ma kluczowe znaczenie (służby mundurowe zawsze chętnie ćwiczą) Straż, policja, ochrona, straż miejska. Kettle można specjalizować pod siebie. Sporty walki mają całą specjalną metodę treningową. Trenujemy z Krav Magą Opole. Biegacze również zauważają większe efekty przy treningu. W zasadzie wszystkie sporty wymagają zbudowania siły lub zwiększenia - łącznie ze sportami siłowymi.

Metoda treningu

Trenujemy metodą Hardstyle szkoły Strongfirst. Jest to metoda kontrolowania oddechu i przypinania mięsni ciała (brzuch, uda, pośladki) w celu maksymalizacji siły. A przede wszystkim dbamy o technikę oraz właściwą postawę.

Dla kogo trening?

Trening odważnikami kulowymi jest przeznaczony dla każdego bez wyraźnych ograniczeń wiekowych. Trenują mężczyźni, kobiety, dzieci, osoby starsze. Trening jest dopasowany do grupy i jej celu. Tworzymy grypy mieszane, grupy męskie, kobiece, dla młodszych i starszych.

 • Mężczyźni nie zawsze chcą chodzić na siłownię i "pakować". Crossfit jest ciekawą alternatywą dla siłowni ale jest przekombinowany - facet szuka prostych rozwiązań i tu kettle są idealne. 
 • Kobiety - których zwykle (choć nie zawsze) celem jest idealna sylwetka chcą redukować tłuszcz. Kettle są do tego idealne ponieważ podczas jednego treningu 60 minut spalamy 1000-1500 kalorii - prawie żaden inny sport tyle nie daje w jednej sesji treningowej. 
 • Osoby starsze - spokojnie można być silnym i sprawnym w dojrzałym wieku. Tu równiez kettle bardzo dobrze się sprawdzają. Dźwigając mniejsze cieżary ale systematycznie wzmacniamy cały organizm, siłę, układ krążenia i dostajemy satysfakcję.
 • Dzieci (od kilkunastu lat) - Uczymy systematyczności w treningach, dyscypliny, budowania siły (nie wielkich mięśni), wprowadzamy w świat sportu, dodaje to pewności siebie i uczy przetrwania w trudnym świecie.

Jak trenujemy?

Wykonujemy kilkanaście podstawowych ćwiczeń z odważnikami przeplatając je treningiem z własnym ciężarem ciała (różne pompki, brzuchy, planki, itd.) Oprócz tego jako dodatkowe często zaawansowane wykonujemy bardzo wiele innych ćwiczeń z odważnikami. Główny nacisk kładziemy na bezpieczeństwo, oddychanie przeponowe, spinanie mięśni i właściwą postawę - tylko to gwarantuje spektakularne efekty!

Swing (huśtawka)
Snatch (rwanie)
Deadlift (Martwy ciąg)
Clean (zarzut)
Goblet squat (przysiad)
Military press (wyciskanie stojąc)
TGU, Turkish Get Up (wstawanie)
HighPull
Hallo

Double Swing
Double Snatch
Double Squat
Double Press
Double Pushpress
Double Jerk
Zestawy Athletics drills
Techniki bottom up
Ósemka, Wykroki, Floor pressy, Renegat i wiele innych...:)

Przewaga nad innymi treningami

Podstawową przewagą nad innymi treningami jest to, że jednym odważnikiem możemy wykonać pełny trening na wszystkie partie mięśniowe wszędzie i o każdej porze dnia. Nie musimy chodzić na siłownię, bo mamy ją przy sobie. Crossfit jest przekombinowany i też musimy na niego chodzić. Oczywiście nie umniejszamy żadnego innego treningu siłowego. Po prostu kettla kupujesz i go masz przy sobie - wozisz w aucie na weekend, na wakacje, do pracy - gdziekolwiek znajdziesz miejsce i czas trenujesz. Nie masz wymówki, że pada, że na siłownię czy crossfit trzeba jechać - masz kawałek żelaza i robisz z nim co chcesz.

Zajęcia

Zajęcia odbywają się w sali OSP (Ochotniczej Straży Pożarnej) Opole-Grudzice, ul. Młodej Polski 4. Zajęcia prowadzi trener Centrum Kettlebell Polska - przedstawiciel na woj. Opolskie - Rafał Cebula http://ironbomb.pl Jeśli masz pytania pisz na email lub dzwoń :) Obecnie prowadzimy zapisy na grupy jesienne (wrzesień, październik) Istnieje możliwość dojazdu indywidualnego na zajęcia personalne. 

--- Siła! ---

Rafał Cebula Centrum Kettlebell Opole

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. www.ironbomb.pl

http://www.centrumkb.pl/instruktorzy

tel: 515-921-414